Trafik Kazası Avukatı Bursa

Trafik kazası avukatları

Trafik kazası avukatları günümüzde en çok danışılan hukuk bölümlerinden biri olmaktadır. Taşıt sayısındaki inanılmaz artış, pek çok dikkatsiz sürücünün bulunması kazalara neden olmaktadır. Yayaların dahi sürücülere dikkat etmeyişi kaza ihtimalini artırır. Seyir halindeki araçların arasına birden atlaması, geçitleri kullanmak yerine araçların arasına atlamaları kötü sonuçlar doğurmaktadır. Trafikte olmak dikkat ve koordine olmayı gerektirmektedir. Trafik kazası avukatı Bursa İstanbul Ankara İzmir gibi büyük şehirlerde sıkça aranmaktadır. Kalabalık şehirlerde sürücü ya da yaya kaynaklı pek çok kaza yaşanmaktadır. Bu sebeple de avukatlara yoğun talep oluşmaktadır.

Trafik Kazası Avukatları

Trafik kazası avukatları Asliye Hukuk Mahkemeleri aracılığı ile açılan davalara bakmaktadırlar. Kazada mağdur olan kişinin tüm hakkını savunmaktadırlar. Trafik kazası pek çok şekilde sonuçlanabilmektedir. Bu da genel olarak üç başlığa ayrılmaktadır. Ölüm ile sonuçlanan trafik kazaları, yaralanma ile sonuçlanan trafik kazaları ve maddi hasarla sonuçlanan trafik kazaları şeklindedir. Tüm bu sonuçlar neticesinde kaza mağduru kişinin tazminat davası açması en doğal hakkıdır.

Seçilen avukatların trafik kazaları davaları konusunda tecrübesi ve engin bilgisi olması gerekmektedir. Bir hayatın emanet edildiği, bir canın hakkının arandığı davalarda kişi için en iyisini savunmalıdırlar.

Trafik Kazalarında Tazminat

Trafik kazası avukatları - tazminat

Trafik kazalarının kötü sonuçlanması neticesinde tazminat davaları açılmakta ve Asliye Hukuk Mahkemeleri tarafından görülmektedir. Maddi manevi tazminat, hastane giderleri ve ne yazık ki ölümle sonuçlanma var ise cenaze ve defin işlemlerinin giderleri karşılanmalıdır. Bu davalarda hakkınızı en iyi savunacak kişi trafik kazası avukatlarıdır.

Bir anlık dikkatsizlik, insanların araba kullanırken başka şeyleri düşünmeleri, içkili araç sürmeleri gibi pek çok nedenden dolayı trafik kazalarına sıklıkla rastlanılmaktadır. Her türlü kötü sonuç için, maddi ya da ölümle sonuçlanmayan durumlarda psikolojik tazminat davaları dahi açılabilmektedir.

Trafik kazalarında kaza sebebiyle ortaya çıkan zarar Sulh Hukuk Mahkemeleri aracılığı ile görülen davalarda sonuçlandırılmaktadır. Ayrıca trafik kazası avukatları işlerinde uzman oldukları için tüm dava süreci aksaksız işleyecektir. Maddi manevi daha fazla kayıp ve hasar olmaması adına bu tür davalarda da bu nedenle mutlaka trafik kazalarında uzmanlaşmış avukatlar tercih edilmelidir.

Leave A Reply