Trafik kazası avukatları Samsun

trafik kazası avukatları samsun seçimi

Trafik kazası avukatları Samsun, Ankara, Bursa gibi özellikle büyük ve trafik seyri çok olan şehirlerde daha çok aranmaktadır. Türkiye’de ne yazık ki günde ortalama 3 bin trafik kazası meydana gelmektedir. Dikkatsiz sürücülerin, trafiğe alkollü çıkanların, araçlara aldırmadan, geçitleri kullanmadan bir anda trafiğe atlayan yayalar neticesinde kaza sayısı artmaktadır. İnsanların kendi canlarını umursamadığı gibi başka canları da umursamaması kazalara davetiye çıkarmaktadır. Özellikle yoğun tatil ve bayram gibi günlerde yola çıkan araç sayısı ile zincirleme kazalara rastlanılmaktadır. Kurallarına uyulmaması, araçların bakımının yapılmaması, lastiklerde doğru seçimlere gidilmemesi de trafik kazalarını arttıran diğer etkenlerdendir. Trafik kazası avukatları sayısı da bunca kaza neticesinde artmaktadır. Fakat sayının artması, gerçekten işinde uzman bir avukatı bulmayı maalesef zorlaştırıyor.

Trafik Kazası Avukatları Kimdir?

trafik kazası avukatları samsun

En iyi trafik kazası avukatları tüm mevzuata hâkim kişilerdir. Trafik kazası avukatları Samsun dâhil Türkiye’nin her yerinde mesleklerini icra etmektedirler. Bunun için de Trafik Kazası Hukuku konusunda, Karayolları Trafik Kanunu konusunda, Türk Ticaret Kanunu gibi konularda uzmanlaşmış olmaları gerekmektedir.

Trafik kazaları neticesinde tazminat davası açılması olağan bir durumdur. Trafik kazaları ölümle de sonuçlanabilir, yaralı veya sadece aracın aldığı bir hasarla da sonuçlanabilmektedir. Kazazede maddi manevi, fiziksel veya psikolojik sağlığı açısından tazminat davası açabilmektedir. En ufak bir hatada kişinin alacağı tazminatta düşme olabilir usulsüzlük yaşanabilmektedir. Bu nedenle tazminat hesaplamadan karşı tarafın hatalarının belirlenmesine, mevzuatın en ince ayrıntısına kadar trafik kazası davalarına bakacak avukatın kaza ve mahkemeye dair her noktayı bilmesi gerekmektedir. Kaza sonrası zabıtların incelenmesine kadar işinde iyi bir avukat kazazedenin aldığı maddi manevi hasarı doğru bir tazminat ile hafifletebilmektedir.

Destekten Yoksun Kalma

Trafik kazalarında en iyi avukat aranmasının nedenlerinden birisi de destekten yoksun kalma davaları açıldığında anlaşılmaktadır. Destekten yoksun kalma tazminat davaları ölümle sonuçlanan kazalarda görülmektedir. Ölen kişinin birinci dereceden aile yakınlarının, destekten yoksun kalan kişilerin hakları savunulmaktadır. Böyle bir davada da avukata çok büyük bir sorumluluk düşmektedir. Trafik kazası avukatı can kaybı neticesinde ailenin acısını en doğru tazminatla hafifletmeye çalışmaktadır.

Leave A Reply