Trafik Kazası Avukatı İstanbul

trafik kazası avukat ücretleri

Modern zamanda motorlu araçların sıklığı ile trafik kazalarında ne yazık ki artış meydana gelmektedir. Bu sebeple de trafik kazası avukat ücretleri sıklıkla merak edilmektedir. Trafik kazası avukatı İstanbul, Ankara ve Bursa gibi büyük illerde daha çok aranılır durumdadır. İster sürücü olun ister yaya trafikte meydana gelen bir kazada avukat desteği mühimdir. Kazalara bakan avukatlar konularında uzmanlardır. Trafik kazası avukatı ücretleri de davanın seyrine göre değişebilmektedir.

Trafik Kazası Avukatları

Trafikte seyir halinde iken siz tüm dikkatinizi yola vermiş olabilirsiniz. Ne var ki birden yola dikkatsizce atlayan bir yaya veya karşıdan gelen dikkatsiz bir sürücü nedeniyle kaza yapmak kaçınılmaz olabilmektedir. Ölüm dâhil pek çok kötü sonuçla kazalar meydana gelebilmektedir. Böyle anlarda hasar tespiti ve neticesinde tazminat davaları açılabilmektedir.

Mağdur olan tarafın tazminat davası açma hakkı vardır. Ölümle, yaralanmayla, maddi hasarla kazalar sonuçlanabilmektedir. Mağdur olan kişi ise manevi tazminat davası açabilmektedir. Aracın uğradığı zarar amacıyla, kayıp gibi durumlarda cenaze ve defin işlemlerinin karşılanmasıyla, yaralanma durumlarında sağlık ve hastane giderlerinde tazminat istenebilmektedir. Trafik kazası avukatları da böyle durumlarda tecrübesi ve uzman görüşleriyle kazadan aldığınız hasarı azaltmada yardımcı olabilmektedirler.

Trafik Kazası Avukat Ücretleri

trafik kazası avukat ücretleri istanbul

Kazalara bakan avukatlar, kaza yapan mağdur kişinin haklarının korunması için gereken yetkiye sahip kişilerdir. Trafik kazası avukatları hakkınızı savunmakta, hak ettiğinizden daha fazlasını almanızı sağlamaktadır. Kaybedilen canlar, ciddi hasar gören araçlar, fiziksel psikolojik sağlığınızın toparlanması ve pek çok nedenden dolayı çekilen acının hafifletilmesi için çalışmaktadırlar.

Trafik kazaları neticesinde tazminat davalarının açılması gerekmektedir. Bu tür davalar Asliye Hukuk Mahkemeleri aracılığıyla görülmektedir. Bu davalarda avukatlara vekâlet verilmesi gerekebilmektedir. Avukatlara noter aracılığı ile vekâlet verilirken bir takım ücretler ödenmektedir. 2022 yılı üzerinden noterlere ödenmesi gereken avukat vekâlet ücretleri 200 ila 550 TL arası değişmektedir. Aynı zamanda vekâlet belgesi ücretleri belgenin içeriğine göre değişmektedir. 90 ila 150 TL arasında bir ücreti bulunmaktadır.

Kazaya neden olan kişinin kusurlu olması açılan dava öncesinde saptanmışsa avukat ücretleri karşı taraftan talep edilmektedir.

Leave A Reply