Maddi Hasarlı Trafik Kazası Avukat Seçimi

maddi hasarlı trafik kazası avukat

Maddi hasarlı trafik kazası avukat seçimi, birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Bunun nedeni, trafik kazalarına bağlı olarak mağduriyetlerin yaşanmasıdır. Trafik kazası, aracın seyir halindeyken çarpmasıdır. Aracın çarptığı şey, başka bir araç olmak zorunda değildir. Araç, yayaya ya da farklı bir yere çaptığında da trafik kazası olarak kabul edilir. Kaza sonucunda yaralanma, ölüm ve maddi kayıplar, sık görülen durumlardır. Trafik kazası sonrasında mağduriyet yaşanmaması tazminat hesabı yapılır. Hesap sırasında sigorta poliçesi baz alınır. Maddi hasarların telafi edilebilmesi için tazminat başvurusunda bulunulmalıdır. Ayrıca poliçe sahibi, olumsuzlukların karşılanması için sigorta şirketine dava açma hakkına sahiptir. Hesaplama yapılırken kusurlar göz önüne alınarak tutanak tutar. Kişi, kazada kusurlu ise tazminat alamaz. Avukat seçimi, bu bilgiler doğrultusunda daha ön plana çıkmaktadır. Uzman bir avukat tercih etmemek veya tecrübe sahibi olmayan bir avukat seçimi, mağduriyetlerin yaşanmasına sebep olabilir.

Avukat Seçimi Neden Önemlidir?

Maddi hasarlı trafik kazası avukat seçimi önemlidir çünkü hak edilen tazminatın alınması için yasaların bilinmesi ve hukuki gerekçelerin yapılması gerekir. Ancak hukuk eğitimi almayan kişilerin, gerekçeleri doğru yapması mümkün değildir. Tazminat hesabının eksiksiz olabilmesi, profesyonel bir destek ile olur. Trafik kazası tazminat davası süresi, merak konusudur. Dava süresi hesaplanırken zarar gören kişinin öğrendiği tarih göz önüne alınır. 10 yıl sonrasında tazminat davası, zaman aşımına uğrar. Dava sürecinin ne kadar süreceği bilenemeyeceği için iyi bir avukattan destek alınmalıdır. Seçilen avukat, Asliye Hukuk Mahkemesi’ne aşina olmalıdır. Gerekli yerlerde savunma yapabilmelidir. Davanın sonuçlanması, genellikle 1 ya da 3 yıl sürer. Avukat, bu süre içerisinde istikrarlı olarak çalışmalarına devam etmelidir.

Maddi Hasarlı Trafik Kazası Avukat Desteği Nasıl Alınır?

maddi hasarlı trafik kazası avukat seçimi

Trafik kazasında uzman bir destek almak, sürecin iyi ilerlemesinde yardımcı olur. Tazminat hesaplamalarında yanlış bir işlem yapıldığında mağduriyet giderilemez. Kaza detaylarının kanıt olarak gösterilmesi ve doğru savunma mahkeme sürecini azaltır. Avukat seçimi, mahkeme sürecinde etkilidir. Dava açılan kurum, tazminatı ödememek için teklifler sunacaktır. Ancak bu teklifler, kafa karıştırmamalıdır. Sadece hukuksal süreç takip edilmeli ve profesyonel avukat desteği ile devam edilmelidir.

Leave A Reply